Paylaş

Rejime başladınız ve ayrıca egzersiz yaparak zayıflamanızı hızlandırmak istiyorsunuz. Tebrikler! Doğru bir karar verdiniz. Peki en çabuk zayıflatan egzersizler nelerdir? İşte rağmenızda en etkili egzersiz seçenekleri…

Sağlıklı bir halde zayıflamanın ana ve ara öğünlerin atlanmadığı dengeli bir beslenme düzenini, spor ve egzersizi, stressiz bir yaşamı ve yeterince uykuyu kapsayan bir tüm bulunduğunu unutmamak lazım. Çabuk zayıflatan egzersizleri bu genel çerçevede düşünmekte yarar var. Egzersizden 1 saat sonrasında tüketeceğiniz 1 bardak light süt’ün yağ yakımını desteklediğini de unutmayın.

Şınav:

En Çabuk Zayıflatan Egzersizler 1

pek çok bireyin korkulu rüyası… Ama çok faydalı. Şınav çekerek vücudunuzdaki bir çok kası çalıştırır ve bol miktarda kalori yakarsınız. Şınav çekme pozisyonuna geçin; avuç içlerinizin kollarınızla paralel durmasına, kollarınızın da vücudunuza 90 derecelik açı yaparak gögüs hizasında olmasına dikkat edin. Çok zorlanırsanız dizlerinizi kırabilirsiniz.

Mekik:

En Çabuk Zayıflatan Egzersizler 2

Doğru şekilde mekik iyi mi çekilir dediğinizi duyar gibiyiz. Mekik çekmek için sırt üstü yatın. Bacaklarınızı 90 derecelik açıyla kırın. Kollarınızı paralel olacak şekilde öne uzatın. Göbeğinizi içeri çekerek üst gövdenizi bacaklarınıza yaklaştırın.

Zıplama:

En Çabuk Zayıflatan Egzersizler 3

Ayaklarınızı birbirine paralel olacak şekilde açın. Kollarınızı yukarı kaldırıp başınızın üst kısmında, avuç içleriniz birbirine değecek şekilde birleştirin. Bu pozisyonda zıplayın.

Çömelme (squat):

En Çabuk Zayıflatan Egzersizler 4

Squat nedir ve nasıl yapılır merak mı ediyorsunuz ? Squat doğrusu çömelme hareketi de süratlica zayıflamanızı sağlayacak egzersizlerden biri. Öncelikle dimdik durun ve bacaklarınızı omuz hizasında açın. Kollarınızı paralel şekilde öne doğru uzatın. Kalçanız dizlerinizle aynı hizaya gelecek şekilde eğilin, bu noktada dizlerinizin ayak parmak uçlarınızı geçmemesine dikkat edin. Sonra eski pozisyonunuza dönün. Eğer kendinize bir squat programı oluşturursanız ve squat hareketlerini düzenli yapmış olursanız oldukca faydalı olduğunu göreceksiniz.

Plank:

En Çabuk Zayıflatan Egzersizler 5

Plank hareketi için yere yüz üstü uzanın. Kollarınızı 90 derecelik açı yapacak şekilde kırıp vücudunuzu kaldırın, bu arada ayaklarınız içe doğru paralel ve sırtınız gergin olsun. Hareketi, vücudunuzu yan çevirerek tek dirseğinizin üzerinde de yeniden edin.

Lunge (öne sıçrama):

En Çabuk Zayıflatan Egzersizler 6

Lunge hareketi için dimdik ayakta durun. Kollarınızı belinize koyun. Sağ ayağınızı öne uzatıp dizden kırın, sol ayağınızı da geriye uzatıp dizinizi yere değmeyecek ama yere paralel olacak şekilde kırın. Aynı hareketi öteki ayağınızla yineleyin.

Dips:

En Çabuk Zayıflatan Egzersizler 7

Dips hareketi yaparken bir sandalyeye sırtınızı dönün. Hafifçeçe eğilerek kollarınızı sandalyenin oturma kısmına koyun. Ayaklarınızı dizden kırarak öne uzatın. Kollarınızdan güç alarak kalçanızı sandalyenin oturma kısmına kadar indirip tekrar yükselin.

Step-up:

En Çabuk Zayıflatan Egzersizler 8

Önünüze bir iskemle veya tabure koyun. Üzerine çıkın, iki ayağınızı yan yana koyup aşağıya inin. Bu şekilde bacak kaslarınız çalışacak ve fit bir hale gelecek.

Koşma hareketi:

En Çabuk Zayıflatan Egzersizler 9

Olduğunuz yerde vücudunuzu dik tutarak koşma hareketi yapın. Bu hareket sırasında dizlerinizin bel hizanıza kadar çıkmasına dikkat edin. Kollarınızı da senkronize şekilde hareket ettirin.

Barfiks:

En Çabuk Zayıflatan Egzersizler 10

Kol ve omuz bölgesinden yağ yıkımını ve kol sarkıklıklarını gidermeye yardımcı olan bu çalışma için kendinizi yukarı çekebileceğiniz çelik bir silindire ihtiyacınız var. Bu ihtiyacı gidermeye yönelik en kestirme yol, son aşama ekonomik fiyatlara satılan ve kapı üstlerine yerleştirilebilen ergonomik bir barfiks aleti satın almak. Kollarınızı uzatıp silindiri tutun, kollarınızı dirsekten kırarak çeneniz silindirle hizalanıncaya kadar kendinizi yukarı çekin.

Bu hareketleri 30 saniye süresince tekrarlayıp 10 saniye ara vererek sürdürebilirsiniz

ek olarak…
İp atlayın:

En Çabuk Zayıflatan Egzersizler 11

İp atlamak tüm vücudu çalıştıran bir egzersiz. Minik aralıklarla 15 dakika süresince ip atlarsanız 1 saatlik kardiyo çalışmasına eşdeğerde kalori yakar ve sıkılaşırsınız.

hazırlayan: https://teketek.net

Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz