Paylaş

Euroleague’de Final-Four oynayan iki Türk ekipı, bu kez Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi finalinde karşı karşıya geliyor. 7 maçlık final serisi yarın Sinan Erdem Spor Salonu’nda başlıyor… Bu yıl iki ekip tam 7 kez karşı karşıya geldi. 4’ünde Anadolu Efes, 3’ünde ise Fenerbahçe Beko galip geldi. Şimdi 7 defa daha karşılaşma ihtimalleri var. Avrupa’nın iki devini, Türkiye Ligi finalinde izlemek büyük keyif verecek.

Finale kadar kolay gelmediler

Euroleague Final Karşılaşmasını 2 Türk Devi Oynacak! 1

Final öncesi takımlara baktığımızda Fenerbahçe’nin Final-Four’dan kalma problemlerı devam ediyor. Vesely, Lauvergne, Datome ve Green, Play-Off’ta forma giyemedi. Sarı- Lacivertliler, Türk Telekom ve Tofaş’ı eledi fakat bazı maçlarda çok zorlandı. Anadolu Efes de, Banvit ve Galatasaray’a karşı maç kaybetmedi. Onlar için de bu maçlar kolay olmadı.

Yerli oyuncular belirleyici olacak

Şu an için Anadolu Efes’in 9 yabancısı da hazır ama Ergin Ataman’ın bu seride 5 yabancısını çok değiştirmeyeceğini düşünüyorum. Fenerbahçe’de ise şu an 4 yabancı bulunuyor. Burada seri uzarsa yerli oyuncuların performansı belirleyici olacak. Melih, Sinan ve Ahmet, istikrarlı bir halde katkı veriyor. Anadolu Efes’te ise Doğuş dışındaki yerlilerin rolleri hala belli değil. Her şeye rağmen, Anadolu Efes’in daha geniş bir rotasyonu bulunuyor. Ayrıcı psikolojik üstmeşhurk de onlara geçti. Saha avantajı ve rahat olmaları onlar için bir avantaj.

Euroleague Final Karşılaşmasını 2 Türk Devi Oynacak! 2

Euroleague’nin rövanşı görüyorlar

Fenerbahçe Beko ise bu seriye Euroleague’in rövanşı gaslıyle bakıyor ve ona nazaran motive oluyor. Final-Four’da sakatlıklar ani gelişmişti ve Obradoviç, kısa sürede bu duruma çare bulamamıştı. Ama şimdi aradan bir ay geçti ve Fenerbahçe, mevcut oyuncular da kazanmanın yolunu öğrendi. Kıran kırana bir seri bizi bekliyor. Finalin 7. Maça kalmasını yüksek mümkünlık olarak görüyorum. Vitoria’da Ergin Ataman ve Fenerbahçe yandaşı içinde yaşanmış olan gerginliğin de, bu seriye taşınmamasını bekliyorum.

Demeçlere dikkat!

Ergin Ataman’ın vereceği demeçlerde, Fenerbahçe taraftarının da yapacağı tezahüratlarda kullanacakları dile dikkat etmelerini rica edeceğim. Yalnız basketbolun ve saha içinde yaşananların mevzuşulacağı bir final olması dileğiyle…

hazırlayan: https://teketek.net

Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz